Statoili Stardikas Eesti Postile

Mu koduse postkasti välisküljel on juba aastaid kleepekas, mis palub sellesse kasti aadressita reklaammaterjale ja muud rämpsu mitte toppida. Pikka aega püsis olukord kontrolli all, aga hiljuti hakkas mulle tunduma, et Eesti Post on halastanud mingile silmahaigele ja kirjaoskamatule töötule, palgates ta Sakku postiljoniks.

Ma ei saanud palju rohkem eksida. Täna leidsin oma kirjakastist järjekordse spämmi.

Hea klient!

 • Aadressita reklaamist saate loobuda, kui paigaldate oma postkastile Eesti Posti vastava kleebise. Eesti Posti kleebis annab kirjakandjale märku, et sellel aadressil ei soovita enam reklaampakkumisi.
 • Aadressita reklaamiks loetakse näiteks aadressita postimüügikatalooge ning kaupluste reklaammaterjale. Aadressita reklaami hulka ei kuulu riigi ja kohaliku omavalitsuse avaliku teabega materjalid.
 • Kui kleebis on postkastilt kadunud või kahjustunud, saate uue kleebise küsida lähimast postkontorist või Eesti Posti klienditeenindusest e-kirja, posti või faksi teel. Kleebis toimetatakse Teieni 7 tööpäeva jooksul.
 • Kleebis on loobujale tasuta!
 • Eesti postil on õigus reklaammaterjali postitamisel mitte arvesse võtta muid kleebiseid.
 • Kui soovite taas hakata saama aadressita reklaami, andke postkontorile või Eesti Posti klienditeenindusele e-kirja, posti või faksi teel sellest teada ning eemaldage kleebis postkastilt.
 • Kleebis tuleb paigaldada postkasti esiküljele võimalikult keskele, et oleks tagatud selle parim nähtavus.

Täpsem info Eesti Posti kodulehel www.post.ee ja klienditeeninduse telefonil 1661.

Et nagu misMÕTTES? Mul on täiesti selgelt loetav kleeps postkasti peal ja nüüd ma pean Eesti kuradi Postist endale uue kleepsu tellima, et nad raisad mulle spämmi ei topiks enam? Erikuradi kinumehed, tramaivõi. Ausõna, mul tekkis tahtmine neile Statoili Stardikas (kolm liitrit bensiini ja toos tikke) saata. Aga ma saatsin hoopis järgmise kirja:

Tere.

Minu postkast ei ole prügikast. Palun õpetage oma töötajad lugema või tulge ja paigaldage mind aastaid teeninud mittestandardse kleebise asemele või kõrvale Eesti Posti ametlik rämpsposti keelumärk.

Peeter P. Mõtsküla
Teaduse 12-4
75501 Saku

Eks näis, mis saab.

6 Responses to “Statoili Stardikas Eesti Postile”


 • Täna hommikul sain Eesti Posti klienditeenindusest järgmise sisuga e-kirja:

  Tere

  Teie avaldus aadressita reklaamist loobumiseks on registreeritud ning see jõustub nädala jooksul. Samas teavitame, et antud avaldusega loobute ainult AS Eesti Post kandes olevast reklaamist. Kohalike omavalitsuste väljaanded ei kuulu aadressita reklaami hulka.

  Kleebise edastame Teile posti teel.

  Tänasin neid kiire vastuse eest ja lisasin järgmise märkuse:

  Ma ei arva, et iga kandeteenuse osutaja jaoks eraldi kleebise paigaldamine postkastile oleks mõistlik. Loodan, et nii Eesti Posti kui teiste kandeteenuse osutajate töötajate kirjaoskus on piisav, lugemaks ja mõistmaks mu postkastil juba aastaid olnud eestikeelsel kleebisel väljendatud soovi rämpsposti, sh aadressita reklaammaterjale, mitte saada.

 • Eesti Ekspress pidas vajalikuks mu postituse oma veebiversioonis avaldada. Sealsete lugejate kommentaarid on siin.

 • sul läks siis hästi, minult nõuti kohapeale minekut ja käsitsi avalduse kirjutamist.

  ja noh, olgem ausad, kräppi tuli ka kleepsuga samas mahus edasi (Kalamajas)

 • Piret Kuusik Eesti Postist kirjutas veel:

  Eestis on ametlikult kaks kandeteenuse osutajat: AS Eesti Post ja AS Express Post. Mõlemal on omad kleebised, mida väljastatakse vastavalt igale avalduse esitanud kliendile. Samas ei saa välistada seda, et reklaame toovad teised kandjad, kelle tegevuse kohta meil puudub ülevaade.

  Soovitame Teil pöörduda ka AS Express Posti poole telefonil 6177717 või e-mailile tellimine@expresspost.ee.

  Tänasin teda ning saatsin kirja ka Express Postile:

  Tere,

  mu postkastil on juba aastaid olnud kleebis, mis palub sinna
  aadressita reklaami ja muud rämpsu mitte panna. Eesti Posti andmetel on nii teil kui neil nüüd kummalgi “oma” kleepsud. Ma loodan, et teie kirjakandjad on kirjaoskajad ning saavad prügikeelust aru ka siis, kui see ei ole esitatud teie “ametlikus” vormis.

  Peeter P. Mõtsküla
  Teaduse 12-4
  75501 Saku

 • Ekspress Posti vanemklienditeenindaja Ege Hallemaa kinnitas, et

  Express Posti postiljonid postitava reklaami ainult postkasti, millel puudub reklaami keelav kleebis. Palun täpsustada, mis reklaami on tellijale kasti postitatud, et uurida kas tegemist on AS Express Posti poolt kandes oleva reklaamiga.

  Et nüüd on mõlemad ametlikud kandeteenuse osutajad teavitatud ja kleeps postkastil endiselt olemas, peaks loodetavasti rahu majas olema. Kui ei ole, eks siis tuleb nii Eesti Posti kui Express Posti taas torkima hakata.

 • Niikaua kuni spämm, rämpsreklaam jne. pole Karsis sees ilmselt anarhia jätkub kuid vähemalt mina olen viimasel ajal läikivast kriitpaberist ka rõõmu leidnud, pisipõnn rebib neid heameelega katki, teeb känkraid jne. Odav mänguasi.

Comments are currently closed.