Uus wLex: parem (kui) Riigi Teataja

Põhjalikult uuenenud wLex teavitab nüüd seaduste uuenemisest ka Twitteris.

Lisaks sellele on uues wLex-is nüüd senisest veel lihtsam otsing, paremad võimalused seadustele viitamiseks, oluliselt täiustatud redaktsioonivõrdleja ning “värskete” (äsja jõustunud) ja “vanade” (lähiajal muutuvate) seaduste kataloogid.

Muide, wLex-il ei ole oma andmebaasi. Kõik seal näidatavad aktid tõmmatakse reaalajas otse elektroonilisest Riigi Teatajast. Nii et kui Sa sealt gravitatsiooniseadust ei leia, pöördu Riigi Teataja või Riigikogu poole ;). Aga mis ma ikka pikalt jahvatan, oma silm on kuningas — mine http://kasulik.info/wlex ja kae perra.

Ja veel — kui kõik senised wLexi versioonid olid kirjutatud Perlis, siis see praegune on puhas PHP5. Miks ma keelt vahetasin? Esiteks oli mul juba pikemat aega tahtmine PHP endale selgeks teha ning wLexi ümberkirjutamine tundus piisavalt hea väljakutse olema. Ja teiseks — kuigi Perl võimaldab mõnusasti koostada keerukaid regulaaravaldisi (milles tegelikult wLex-i põhiline tarkus seisnebki), on selle keele oskajaid kahjuks vähevõitu. Et PHP programmeerijaid on märksa rohkem, julgen loota, et mõni neist kunagi asja edasisel täiustamisel mulle nõu või jõuga appi tuleb.

8 Responses to “Uus wLex: parem (kui) Riigi Teataja”


 • nii remargi korras.
  kui see asi mingi hetkel või mingil põhjusel peaks populaarseks saama siis arvad et riigiteataja server saab hakkama päringutega?

  ses suhtes soovitaks ma siiski teha mingisuguse cache loogika sinna vahele. kuna readktsioon on kinnitatud ja ei muutu, siis võib iga tõmmatud dokustaadi endale salvestada (kui muidugi riigiteataja seda lubab) lokaalseks koopiaks. suureks plussiks on enamloetud redaktsioonide kiirem kättesaadavus, väikseks miinuseks kuluv kettapind – samas, megabiti hind on viimasel ajal nii soodne et see ei peaks kedagi eriti kottima 🙂

  aga thubs up – mida versioon edasi seda kasutatavam on. keep up the good work! 🙂

 • Kui see asi peaks populaarseks saama, siis need inimesed, kes varem kasutasid Riigi Teatajat otse, kasutavad seda läbi wLex-i. Ma ei arva, et wLex võiks oluliselt suurendada Riigi Teatajale edastatavate päringute koguarvu.

  Aga ma ei välista, et ma võtan mingil hetkel cache loogika sinna ikkagi juurde aretada. Milleks raisata oma protsessorit RT täbara HTML korduvale ülepuhastamisele, eksju? 😉 Mis kettapinda puutub, siis minu hostingupaketis on lõpmatu kettamaht, nii et see pole probleem.

 • Peale RT olemas ka EstLex ja minu teada suurem osa “pärisjuriste” kasutab seda. Kuna Wolli poolt pakutav rakendus on oma funktsionaalsuselt suures osas samaväärne, siis on muidugi võimalus, et “pärisjuristid” kolivad ka wLex peale üle. See kasvatab koormust nii wLexile kui ka RT-le.

  wLex edasiarenduse mõttes pakuksin välja, et see võiks hakata ka tulevasi õigusakte kuvama. Aluseks võiks olla siis eoigus ning Riigikogu eelnõude lehekülg (http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/motions.form). e-õiguse ikaldus on muidugi see, et seal on eelnõud (ja nende seletuskirjad) tavaliste dokumendifailidena (rtf, doc, docx), mis on pressitud ddoc konteinerisse.

  Igal juhul ühinen kal6-ga – Thumbs up and keep up the good work 🙂

  • Ei saa nõustuda, et suurem osa “pärisjuriste” kasutab Estlexi. eRT on siiski kõige kasutatavam riigi veebileht. Ametlikud kehtivusandmed ja terviktekstide redaktsioonid on siiski avaldatud eRT ja Estlexi kehtivusandmed võivad olla eksitavad. 2010. aastal võetakse kasutusele uus Riigi Teataja infosüsteem ja seal lisaks senistele võimalustele kõik senised WLexi võimalused ja veel palju muudki uut. Aga tänud WLexi arendajale – aitab eRTi edasi arendada.

 • eÕiguse ikaldusega olen liigagi hästi kursis. Aga laseme ideedel laagerduda ja mine tea, ehk õnnestub see tulevikuvaade wLex-ile millalgi juurde pookida. Aga eks elu näitab, millal ja kas üldse.

 • Pane wlexi lähtekood github-i üles 🙂

  1. Huviliste on lihtsam täiendusi teha ja neid sinuga jagada
  2. Sul on hea võimalus üks parimaid versioonikontrollisüsteeme endale selgeks teha.

 • Piinlik et ma tähele ei pannud enne.

  Aga muidu, lahe 🙂

Comments are currently closed.