MacBook + DVD = mismõttes?

Eile õhtul leidsin, et võiks natuke filmi vaadata. Võtsin MacBooki, toppisin ühe DVD selleks ettenähtud auku… ja siis ta, raibe, viskas mulle näkku mingi akna, kus oli öeldud, et ma pean DVD-filmide vaatamiseks regiooni valima ja et ma võin oma valikut pärast veel neli korda muuta ja siis on kellad ja kogu moos ja viies valik on lõplik ja edasikaebamisele ei kuulu. Et siis misMÕTTES?

DVD regioonikoodide süsteem on kvalitatiivselt samaväärne sellega, kui keegi raibe võtaks endale õiguse keelata mul võõrkeelsete raamatute lugemise. Erikuradi värdjad, minge ostke Statoilist endale pool liitrit pentsu ja tikud.

Õnneks on olemas VLC. Mulle näkku ei ni*uta.

1 Response to “MacBook + DVD = mismõttes?”


  • Nooh… Mu väline, LG dvdkirjutaja näiteks ei andnud validagi. Esimene plaat, mille sisse panid, selle esimese regiooni võttis… Õnneks oli 2., eksole.

    Ahjaa, ja mingi versioon WMP-st tegi ka samamoodi – kui mõnda dvd-d mängima hakkas, fikseeris riistvaraliselt ära regiooni, aga mängima hakkas automaatselt, ilma küsimata… Ma ei tea, kuidas ta edaspidi käitunud on, ma olen edaspidi igalt poolt WMP eemaldanud lihtsalt kohe.

Comments are currently closed.