Ennustusvõistlus: Edgar valitsusse. Millal?

Vägisi hakkab tunduma, et reformarid on koalitsioonikõnelustel hea mitu vinti kõvasti üle keeranud.

Keskkonnaministri portfell oleks olnud rohelistele ainuke loogiline valik, kuna see teema ju nende põhileib. Samas ei sobinud oravatele ilmselt roheliste energiapoliitika. Mõistagi ei tohi nii roheliste (tuuleenergia) kui reformikate (tuumaenergia) poliitikaid uurides unustada küsimust “kellele on kasulik, et?”, aga… kuna selles osas oli roheliste seisukoht ammu teada, siis miks pidi Reform lolli mängima ja neid üldse koalitsioonikõnelustele kutsuma?

Sama loogiline olnuks välisministri portfelli andmine Laarile: mehel on olemas nii rahvusvaheline kogemus kui tuntus. Ilmselt ei sobinud Laar Ansipile kahel põhjusel. Esiteks tähendanuks Laari saamine välisministriks seda, et muu maailm võinuks hakata teda Eesti valitsuse esimeseks viiuliks pidama; mittemidagiütlev (või vähemalt mitte midagi ootamatut ütlev) Paet on ses mõttes Ansipile kahtlemata ohutum valik. Teiseks aga on Laar (ja IRL laiemalt) Venemaa suhtes Reformi jaoks ebamugavalt kriitiline.

Teerullipoliitikat kipub Reform kasutama ka sotside suhtes (haridusministri portfell, koalitsioonilepingu seisukohad).

Mina isiklikult selle valitsuse nelja-aastaseid optsioone eriti kallilt ei osta ei julgeks.

3 Responses to “Ennustusvõistlus: Edgar valitsusse. Millal?”


  • Pakuks 1,5 aasta pärast. Aga mängu ilu oleks selles, kui valitsuse teeksid siis IRL, sotsid ja Kesk. Ja miks mitte ka tuulikuärimehed. See oleks Eesti poliitika viimase suure tabu ületamine – IRL ja Kesk samas valitsuses. Mingi viide sellele oli kui Laar ja Savisaar koos eetriaega ostsid, et väidelda.

  • sinu mõttekäigud on huvitavad, aga tõde ei peitunud kummaski pointis (roheliste ja laari teema).

    sinisilmselt usun, et sedakorda edgari aega ei tule.

    aga see muidugi ei tähenda, et mu sinisilma siniseks ei lööda 🙂

  • selles hambad-ristis-kolmikliidu koalitsionis ollakse rõõmsalt/rõõmutult neli aastat ilusasti täis. Ma koostasin valitsuse osapooltele koalitsioonigarandi kah 😉
    Esitatud on küll IRL-i õudukana, kuid sama hästi toimib see ka vastupidi, kui RE-liikmed vahetada EÜS fraktsioonidega ESDP ja IRL. Ma loodan et üllatusminister Jüri hakkab tegutsema ka KE mõjuvõimu nõrgestamisega ja 2011 võitlevad ESDP ja KE võrdselt 19-20 koha eest. Pragu kaaperdas Edgar 5-7 ESDPle kuuluma pidavat RK kohta oma 25K “palgareformiga” ära…

Comments are currently closed.