Eesti seadused e-raamatutena?

ELS kaanepiltTahvelarvutite ja e-lugerite üha laienev levik viis mind küsimuseni, kas Eesti seadused võiksid olla huvilistele kättesaadaval mitte ainult veebis, vaid ka e-raamatutena.

Katsetamiseks on nüüd siitsamast saadaval Eesti lipu seadus nii Amazon Kindle’ile sobiva .mobi failina kui enamusel muudest e-lugeritest toimivas ePub formaadis.

Tõmba fail(id) alla, lae oma lugejasse, viska pilk peale ning kui aega saad, võta vaevaks olgu siinsamas või muude kanalite kaudu mulle pisut tagasisidet anda.

Küsimused, mis mind eriti huvitavad:

 • Kas ELS oli Sinu seadme(te) ja rakendus(t)ega hästi loetav? Kui ei, siis mis Sind häiris ja mis seadmel/rakenduses?
 • Milliseid seadusi Sa kõige rohkem e-raamatuna saada tahad?
 • Kas ja kui, siis kui palju oleksid valmis seaduste e-raamatute eest maksma?
 • Kas seadused peaksid e-raamatus olema koos kõigi lisadega või ainult nende alusel antud määrustega? PDF-lisad teisendatakse leheküljesuurusteks piltideks, mis võivad raamatufailid üsna suureks ajada).

6 Responses to “Eesti seadused e-raamatutena?”


 • epub samsungi tahvlil oli täitsa loetav

 • Amazon Kindle ja .MOBI-fail: täiesti ilusti loetav. Ehk pisikesi nokkimisi leiaks lehekülgedeks jaotumisel – paaris kohas lõppes lehekülg pealkirjaga ning suurte piltide (lippude-vappide) ümber oli paaris kohas samuti lehekülgedeks jaotus natuke konarlik. Aga dokument tervikuna oli täiesti loetav ning suur enamus sellest ka täiesti korrektse välimusega.

  Tänud asise algatuse eest.

 • erinevalt PS-ist ja PDF-ist, mis kirjeldavad lehekülgi, on MOBI, EPUB jt nendesarnased “voolava” tekstiga formaadid. See tähendab, et leheküljepiiride asukoht sõltub lugeja ekraani ja kirja suurustest.

 • Aa… teised küsimused ka.

  Kõige enam oleks ehk e-raamatuteks vaja neid seadusi, mis potentsiaalselt kõige enam vastuolusid tekitavad ja mida seetõttu võimud eri viisidel “läbi libistada” üritavad. Teiseks muidugi põhiseadust ja muud kõige enam vajatavat materjali.

  Maksma oleks ilmselt nõus spetsiifiliste seaduste eest, mida töiselt vaja läheb – mõistlikku hinda muidugi. Kui palju see täpselt oleks, ei oska hetkeseisuga pakkuda.

  Esialgu võiks olla seadused vist ka ilma lisadeta.

 • “Mõistliku hinnaga” suudan ma praegu e-raamatuks keerata vaid neid seadusi, mis on juba “läbi libistatud” ning Riigi Teatajas avaldatud.

 • Veidi häirib epub´is osaliselt kadunud “õ” (paaris sõnas kenasti olemas).

  Maksma olen ma tavaliselt nõus kommenteeritud väljaande eest.

  Mugav oleks e-raamat kindlasti kui tahvlist on vaja lugeda/otsida. Raske öelda, mis oleks mõistlik hind sellele mugavusele.

Comments are currently closed.