Microsoft ja seened

Paigaldasin oma arvutisse Windows XP (testimise eesmärgil, virtuaalmasinasse ja igati ausalt saadud litsentsivõtmega, aga mitte sellest ei tahtnud ma praegu kirjutada).

Kaine peaga kirjutatud tarkvara paigaldajale esitatakse vajadusel sissejuhatuseks mõned küsimused ning seejärel antakse teada, kas ta jõuab ainult kohvil ära käia või võib paar saiakest ka kõrvale võtta. Aga Windowsi installer nõuab lisateavet paigaldusprotsessi keskel. Idioodid.

Noh, sain käki lõpuks käima ja Windows pakkus mulle kohe automaatseid uuendusi. Lasin tal need alla sikutada ja viskasin pilgu peale, et mida uut mulle siis Redmondist saadetakse. Tohhoo tonti — kõigepealt paigaldatakse Internet Explorer 6 otsa terve rida turvauuendusi ja siis visatakse IE6 lihtsalt minema ja pannakse seitsmes versioon asemele. Traaaa!

Tundub, et Washingtoni osariigis leidub ikka päris häid seeni.

5 Responses to “Microsoft ja seened”


 • Sa oled sellest juba millalgi kirjutanud. Mitte sittagi pole muutunud.

 • ma paigaldan windows’it nii harva, et see on alati ebameeldiv üllatus.

 • kasuta vähe kaasaegsemat windowsi versiooni, xp on üsna mitu aastat vana. nii vista kui windows 7 install piirdub paari küsimusega installi alguses ja järgmine hetk kus on inimest arvuti taga vaja on windowsi pilt ees (mille eest on juba omajagu vastu päid ja jalgu lajatatud, sest inimestel ei lasta ebavajalikke/vajalikke osasid operatsioonisüsteemist ise valida).

  ie6 uuendamine on omajagu perversne küll, kuigi täpsustamiseks ütleks, et enamik uuendusi küll sikutatakse alla kuid ei installita, sest ie7 install käib enne 🙂

  muide, virtuaalmasinasse installimisest rääkides, kus sinna testimise eesmärgiks topid, siis oleks asja tavis palju lihtsam lahendus microsofti poolt pakutuna:
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=21eabb90-958f-4b64-b5f1-73d0a413c8ef&DisplayLang=en
  (internet explorer application compatibility vpc image)

 • asd, VPC kasutamiseks on vaja windowsit ehk siis asja, mida mina kasutan ainult virtuaalmasinates. VPC under windows under virtualbox under linux ei kõla nagu plaan.

 • sry, my bad. 🙂

Comments are currently closed.