Perega Pekingisse, vol 2

Veidi vähem kui viie tunni eest algas puhkus. Homme läheme, nagu Peeter Karl juba une pealt öelda oskab, Suurele Reisile.

Õhtul laevaga Rootsi, seal teeme pühapäeval aega parajaks (võib-olla vaatame näiteks, kus Ruotsi Kunn elab) ja siis kulgeme Arlandasse, kust hilisõhtul SAS-iga Pekingisse lendame. Kohale jõuame esmaspäeva lõunaks ning üritame esimese asjana oma hotelli üles leida. Ettenägelikult trükkisin nii selle nime (北京枣园居宾馆) kui aadressi paberile, et ka umbkeelne taksojuht (keda sealkandis kuulukse olevat märksa rohkem kui polüglott-tüüpi sohvreid) meid kohale oskaks toimetada.

Edasi on kavas Hiina müür, Pekingi loomaaed (Peeter Karl nõuab, et läheksime jaanalinde ja pandakarusid vaatama) ja akvaarium, Keelatud Linn, Taevase Rahu väljak, lennundusmuuseum, Pekingi part, röstitud skorpionid, siiditurg ja.. nojah, eks kohapeal vaatame.

29. aprillil lennutab SAS meid Arlanda kaudu Tallinnasse tagasi.

3 Responses to “Perega Pekingisse, vol 2”


 • Avatseremooniale ärge siiski osalege! 😛

 • Head teed!

  Priit
  kolm hiinaaastat selja taga

  PS. Turismikohtades olge tähelepanelikud hästi inglise keelt rääkivate “tudengite” suhtes, kes teid meelitavad “oma galeriisse”. Tegemist on osava müügikunstiga.

 • Omapäi ringi liikudes on tungivalt soovituslik omada vajalike sihtkohtade nimed väljatrükituna paberil. Polüglott-tüüpi tegelane on sealkandis harv nähtus.

  Terv. Gunnar

Comments are currently closed.