Kaks hunti

Leidsin netiavarustest õpetliku jutu. Heameelega viitaks allikale, aga otsene allikas on parooli all ja algallikas mulle teadmata. Aga… sharing is good, nagu mõnel pool arvatakse. Ja lugu on aeg-ajalt ülelugemist väärt.

Ühel õhtul jutustas üks vana indiaanlane oma pojapojale võitlusest, mis käib inimeste sees.

Ta ütles:”Mu poeg, lahing käib meis kõigis kahe hundi vahel.
Üks on kuri. Selles on viha, kadedus, armukadedus, kurbus, kahetsus, ahnus, upsakus, enese haletsus, süütunne, vimm, alaväärsus, valed, kõrkus, üleolek ja ego.
Teine on hea. Selles on rõõm, rahu, armastus, lootus, selgus, tagasihoidlikkus, lahkus, heatahtlikkus, empaatia, suuremeelsus, tõde, kaastunne ja usk.”

Poiss mõtles öeldu üle natuke ja siis küsis vanaisalt: “Aga kumb hunt võidab?”

Vana mees vaatas mõtlikult last. “See, kumba sa rohkem toidad”.

6 Responses to “Kaks hunti”


  • miks on ego kurja hundi “karjas”?

  • inimese egot võib paljuski kõrvutada tema tahtega, tõekspidamistega, mis tihtipeale on tugevam, kui inimese teine pool, mis on täis soove ja ihaldusi, kuid ilma tahtejõuta. Seega on ego jõulisem pool, mis domineerib inimese üle ning varjutab inimese soovi armastusele, kompromissidele, tolerantsusele..

  • assa kurat, hästi öeldud (re: eelmine kommentaar)

  • Üks mu lemmikutest raamatutest Goethe “Faust” koosnes ka põhiliselt ühe inimese kahe hundi omavahelise võistluse kirjeldamisest.Väga karm filosoofia minu arvates et panna 11. klassi kohustuslikku kirjandusse.

  • anonüümsele vastuseks: sellepärast, et keegi, kelle käes see tekst enne mind oli, oli selle sinna pannud.

    ise olen seda meelt, et seal pidanuks ilmselt olema “egoism”, mitte “ego”, ja sedagi mööndustega. ego iseenesest ei ole halb ega hea. ja läbimõeldud egoism on igal juhul parem kui ajuvaba altruism.

    aga see on tegelikult lausa eraldi postituse teema, mida ma praegu kirjutama ei hakka.

  • vaadates ülejäänud loetelu, olen suht kindel, et EN versioonis seal oligi egoism. rubriik: tõlkes kaduma läinud

Comments are currently closed.