5 miljardit uut riigivõlga… ID-kaardiga

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus on välja hõiganud SmartLink’i poolt arendatava uue ID-kaardi tarkvara esimesed testversioonid Linuxile, Macile ja Windowsile. Arendajate väitel on tegemist “alfa kvaliteediga” tarkvaraga, mis tähendab, et mitte midagi ei tööta, tõenäoliselt suudab see ära lukustada Sinu ID-kaardi, tappa ära naabri kassi ja kasvatada riigivõlga viie miljardi krooni jagu.

Nõrganärvilistele ei soovitata. Ülejäänud, marss-marss https://id.eesti.ee/ !

3 Responses to “5 miljardit uut riigivõlga… ID-kaardiga”


 • Mul on ID-kaardiga seoses ammu kaks unistust:

  – Firefoxiga võiks saada järjest teha maksekorraldusi Swedis ja SEB’s, ilma, et vahepeal peaks ID-kaarti välja võtma ja brauserit restartima ja ühest saidist teise minnes ikka PIN2 allkirjastamine töötab

  – Et SEB ja paljud teised teenused ei pakuks tavakasutajale aeg-ajalt mingit tühja suurt inglisekeelset sertifikaadi valimise akent, kus midagi tegelikult valida ei saa. Vaene tavakasutaja, kes sellist asja näeb, isegi IT-inimestel pidavat selle peale juhe kokku jooksma.

  A mis siin ikka unistada.

 • Jüri kommile lisaks: see SEB ja Swedi kala on tulnud sellest hetkest kui Swed endale uue veebi välja mõtles (mis minu isikliku arvamuse kohaselt on mõtetult fäntsiks aetud). Enne seda töötasid nad kõik koos ja kenasti.

  see sertifikaadi aknake on jah tüütu, aga õnneks küsib SEB seda harva. Hullem on see e-maksuameti lehel – iga lehe salvestamine nõuab eelnevalt selle sertifikaadi akna klikkaist.

 • Vaataks seda saiti, aga ei viibi hetkel Eesti territooriumil. Väljastpoolt Eestit see sait ennast kätte ei anna. E-riik pole järelikult Internetis kasutamiseks mõeldud, vaid pean pöörduma linnaosavalitsusse tööpäeviti 8.00-17.00, lõuna 12.00-13.00. Tegelikult näotu lugu.

Comments are currently closed.