Spämmerid seebiks!

Eile hilisõhtul lartsatas mu e-postkasti kiri, kus kodanik Siim Sipelgas teatas, et oli leidnud CV Online‘st leidnud mu “väga huvitava CV” ning küsis, kas olen huvitatud uutest ärivõimalustest. Esimene reaktsioon oli rämpspost prügikasti läkitada, aga äkki märkasin, et ma polnud aadressireal üksi. Kirja detailvaatest selgus, et Siim oli oma pakkumise saatnud rohkem kui 400 inimesele.

Google’i otsing paljastas, et Siim on seotud GNLD nimelise kotikaubandusvõrguga. Pidasin seda teavet piisavalt oluliseks, et seda ka teiste algse kirja saanutega jagada. Praeguseks on asi nii kaugel, et spämmerile on kallale ässitatud Andmekaitse Inspektsioon ning samuti ka CV Online, kelle head nime Sipelgas oma väidetega (et sai inimeste meiliaadressid nende andmebaasist) kahjustanud on.

Vaatame, mis edasi saab.

5 Responses to “Spämmerid seebiks!”


  • Minu teada oli Marvetil mingi valmis toorik spämmijatele saatmiseks, koos sätetega. Ei imestaks kui sinu käpp siin mängus oli. See pidi ka edukalt töötama.

  • Panin just hiljuti tähele, et rmp.ee tarbeks kasutatavale meiliaadressile hakkas sadama hulgaliselt kodumaist (Eesti päritolu) spämmi. Viimase aja trendid on igatsugu seminarid ja äripakkumised. Hansabussi Kairile kirjutasin vastuseks, et kui jama ei lõpe, olen sunnitud õiguskaitseorganite poole pöörduma.

    Vähemalt ei vaevle keegi enam populaarsuskriisis!

  • Sain kah sellise kirja… ja väga viha teeb, sest endameelest pole personaalset meiliaadressi kuhugi jaganud! Mis sellest tohmanist saanud on, või kas selle asjaga tegeleti edasi ka või jäi niisama?

  • pole õrna aimugi…

Comments are currently closed.